Na problemy z nierównym kolorytem skóry Avene Hydrance Optimale Legere

Wśród wielu problemów z cerą jednym z często występujących jest nierówny koloryt. Kobiety próbują z nim walczyć różnymi sposobami. Jednolity, naturalny kolor skóry jest bowiem cechą  zdecydowanie podnoszącą jej atrakcyjność. Daje wrażenie skóry zadbanej, pięknej i młodej.

O problemach związanych z kolorytem zdań kilka

Przebarwienia skóry twarzy, dekoltu oraz rąk są źródłem wielu kompleksów. Nierównomierne plamki wyglądają szczególnie niekorzystnie, jeżeli umiejscowione są w okolicy oczu lub ust. Jaka jest ich przyczyna? Winą za różnego rodzaju przebarwienia można obarczyć melanocyty, czyli występujące w skórze komórki barwnikowe. Ich nadmierne gromadzenie się w jednym miejscu daje efekt w postaci ciemnych plamek.  Choć rzadko zdajemy sobie z tego sprawę, przebarwienia mogą mieć dwojaką formę.

Plamy soczewicowate przybierają wypukłą postać. To zmiany, które sięgają w głębsze warstwy skóry. Próby leczenia tego typu przebarwień są dużo trudniejsze. Plamy soczewicowate pokrywają zazwyczaj pewne rejony twarzy i dekoltu, powieki oraz dłonie. Drugim rodzajem przebarwień skórnych jest tzw. ostuda. Ostuda ma dużo bardziej rozległy charakter. Jej podstawową cechą są nieregularne kształty. Z ostudą zmagają się często osoby młode, a zwłaszcza kobiety, u których występują zmiany hormonalne np. będące w ciąży lub w trakcie leczenia hormonalnego.

Tego typu zmiany skórne to nie jedyne problemy z kolorytem cery. Również ziemisty odcień skóry przyczynia się do tego, że wygląda ona na zmęczoną i nieatrakcyjną. Jest zupełnie pozbawiona blasku, a promienna skóra sprawia przecież wrażenie nie tylko piękniejszej, ale i zdrowszej.

Działanie Avene Hydrance Optimale Legere

Avene Hydrance Optimale Legere to doskonałe rozwiązanie w przypadku wymienionych problemów. Jest to nawilżający krem wyrównujący koloryt skóry przeznaczony do cery wrażliwej, odwodnionej normalnej i mieszanej. Sprawdza się w sytuacji, gdy nasza twarz i szyja są ściągnięte i pozbawione blasku. Dzięki delikatnie koloryzującej formule, produkt z łatwością dostosowuje się do większości karnacji cery. Charakteryzuje się dosyć duża uniwersalnością.

Jakie składniki produktu firmy Avene pozwalają skutecznie wyrównywać koloryt skóry? Jest to połączenie pigmentów mineralnych i masy perłowej. Pigmenty uwalniają się stopniowo w kontakcie ze skórą, zmniejszając niedoskonałości i ujednolicając naszą cerę. Masa perłowa jest bardzo dobrze znana ze swych dobroczynnych właściwości. Przede wszystkim mocno odżywia i regeneruje skórę, delikatnie peelinguje, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia oraz działa przeciwzmarszczkowo i liftingująco. W widoczny sposób ujednolica i rozświetla cerę oraz poprawia koloryt skóry.

Krem zaopatrzony został również w filtry ochronne SPF30, które pomagają chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Dzięki intensywnemu nawilżeniu skóra pozostaje gładka i odzyskuje swój blask i świeży wygląd, a my możemy przez cały dzień czuć się komfortowo.