Zatuszuj niedoskonałości. Korektor Couvrance firmy Avene.

Skuteczny i sprawdzony korektor powinien być obowiązkowym elementem w kosmetyczce każdej zadbanej kobiety. Bez niego wykonanie idealnego i trwałego makijażu jest właściwie niemożliwe, a odpowiednio wykorzystany może zdziałać na twarzy prawdziwe cuda.

Przeznaczenie korektora

Korektor ma jedno zasadnicze zadanie. Jest nim tuszowanie wszelkich niedoskonałości skóry. Niektóre z nich są z nami tak długo, że po jakimś czasie możemy nawet się do nich przyzwyczaić, inne zaskakują nas w najmniej oczekiwanym i najmniej odpowiednim momencie. Każdej z nas zdarzyła się na pewno sytuacja, w której przed ważnym spotkaniem, uroczystością czy randką stajemy przed lustrem i widzimy niepożądanego gościa w postaci wyprysku. Pryszcz mógłby oczywiście pojawić się w miejscu niewidocznym, ale to by było zbyt proste. Ozdobia nam z reguły sam czubek nosa albo pojawia się w centralnym punkcie czoła. Korektor może być wówczas prawdziwym wybawieniem. Zatuszuje zarówno wypryski, jak i cienie pod oczami, widoczne naczynka krwionośne oraz zmarszczki. To prawdziwy przyjaciel każdej kobiety.

Jak prawidłowo nakładać korektor?

Najlepszy efekt uzyskamy stosując kilka złotych zasad nakładania korektora. Korektory przeznaczone do krycia cieni pod oczami powinny mieć lekką formułę i właściwości nawilżające. Okolice oczu są bowiem wyjątkowo delikatne. Korektory nakładamy wklepując delikatnie opuszkiem palca. Można do tego celu użyć specjalnego pędzelka.  Korektor z domieszką żółtego odcienia najlepiej kryje zaczerwienienia. Do zatuszowania sinych partii użyjmy korektora z domieszką różu.

Do ukrycia wyprysków możemy używać korektorów bardziej „ciężkich” jeżeli chodzi o skład. Powinny mieć one właściwości antyseptyczne, czyli odkażające. Ich barwa powinna być żółtawa.

Zdaniem makijażystów korektor powinien być nakładany przed podkładem. Dzięki temu uzyskujemy bardziej naturalny efekt. Natomiast w wyjątkowych sytuacjach np. przy bardzo uporczywych niedoskonałościach można pokryć je punktowo korektorem, już po użyciu podkładu oraz pudru.

Zalety korektora Couvrance firmy Avene

Beżowy Korektor Couvrance firmy Avene możemy z powodzeniem wykorzystać do tuszowania umiarkowanych cieni pod oczami, przebarwień skóry, blizn  oraz zmarszczek mimicznych. Ma on kilka niewątpliwych zalet. Przede wszystkim jest kosmetykiem hipoalergicznym. Może być stosowany nawet przez posiadaczki wyjątkowo wrażliwej cery. Po jego użyciu nie musimy obawiać się działania wody czy potu. Jest bowiem odporny na te czynniki. Co istotne, chroni nas przed działaniem promieni UV.

 Posiada płynną konsystencję. Możemy więc z jego pomocą tuszować zarówno punktowe niedoskonałości, jak i te o bardziej rozległym charakterze. Przy niedoskonałościach punktowych możemy posłużyć się cienką końcówką pędzelka, która umożliwia i zdecydowanie ułatwia precyzyjne nakładanie korektora. Korektora beżowego można używać samodzielnie. Możemy nałożyć go również pod podkład. Tak, jak w przypadku każdego korektora najlepszy efekt uzyskamy, rozprowadzając produkt poprzez delikatne wklepywanie go opuszkami palców.