Podaruj swojej skórze kwiatową moc. Emulsja do skóry mieszanej firmy Nuxe.

W naturze tkwi ogromna siła i moc. Warto więc wykorzystywać potencjał naturalnych składników w kosmetyce. Preparaty, których skład opiera się w znacznej mierze na ekstraktach pochodzenia naturalnego to bardzo popularny trend w produkcji środków do pielęgnacji urody.

Nuxe Nirvanesque Light – skuteczność z natury

Nuxe jest najlepszym przykładem firmy, która naturę uczyniła podstawą filozofii tworzenia kosmetyków. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Nuxe od początków jej istnienia to natura właśnie jest niewyczerpanym źródłem inspiracji i kreatywności oraz skutecznych składników aktywnych.

Emulsja Nirvanesque Light aż kipi bogactwem naturalnych składników. Ten preparat wygładzający pierwsze zmarszczki mimiczne został stworzony na bazie wyciągów kwiatowych. Jego skuteczność w przeciwdziałaniu zmarszczkom oraz utracie jędrności skóry jest jednak wyjątkowo wysoka.  

Pierwsze zmarszczki mimiczne to rezultat mikro napięć skóry. Nirvanesque Light natychmiastowo, w widoczny sposób wygładza zmarszczki oraz drobne linie poprzez wspomaganie relaksu skóry. Zrelaksowana skóra natomiast oznacza wygładzenie zmarszczek. W składzie tego kosmetyku znajduje się wyciąg z nasion niebieskiego lotosu, wyciąg z piwonii, wyciąg z prawoślazu oraz wyciąg z maku polnego. Jakie działanie mają poszczególne składniki?

Naturalne składniki emulsji

Niebieski lotos to prawdziwy „egipski skarb”. Wyciąg z tej rośliny jest nieocenioną pomocą w zwalczaniu wolnych rodników, dlatego kwiat lotosu nazywany bywa eliksirem piękna i młodości. Nasiona lotosu są wyjątkowo żywotne, mogą wykiełkować nawet po bardzo długim okresie przechowywania. Lotos potrafi ukoić wrażliwą i ściągniętą skórę. Nadaje jej miękkość i blask. Ekstrakt z piwonii chroni komórki przed fotostarzeniem się skóry, utrzymuje gładką i jędrną skórę. Prawoślaz jest w kosmetyce ceniony przede wszystkim ze swego dobroczynnego wpływu na wrażliwą cerę. Wyciąg z tej rośliny ochrania skórę przed szkodliwym działaniem środowiska, powoduje jej regenerację oraz łagodzi różnego rodzaju podrażnienia. Jego stosowanie skutkuje zmiękczeniem i wygładzeniem skóry. Jeżeli chodzi o ochronę przed starzeniem, prawoślaz hamuje degradację kwasu hialuronowego, który jak powszechnie wiadomo jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Dzięki stosowaniu preparatów z wyciągiem z prawoślazu możemy utrzymać właściwy stopień nawilżenia, chroniąc naszą skórę przed procesami starzenia. Płatki maku polnego mają w sobie wiele „dobrego” m.in. antocyjany - np. mekocyjaninę, cyjaninę, związki z grupy flawonoidów, silne przeciwutleniacze poprawiające kondycję skóry i wpływające na spowolnienie powstawania zmarszczek. Duża zawartość śluzów w kwiatach maku łagodzi wysuszenie skóry, działa lekko osłaniająco oraz zmiękczająco i regenerująco. Wyciąg z nich świetnie sprawdzi się w przypadku skóry delikatnej oraz alergicznej.

Nic dziwnego, że odpowiednie skomponowanie tych wszystkich składników pozwoliło na stworzenie emulsji z jednej strony niezwykle łagodnej i delikatnej, z drugiej zaś wyjątkowo skutecznej.